تعمیر نما های چوبی (ترموود)

چرا باید ترمووود تعمیر و بازسازی شود ؟

ترمووود یا چوب نما یکی از شیوه های به کارگیری چوب در دکور و نمای داخل و خارج ساختمان است که به دلیل ظاهر زیبا و جلوه چشم نوازی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار میگیرد.
اما در برخی مواقع به دلیل نحوه نصب نا مناسب ، استفاده از مواد اولیه نا مرغوب، عوامل محیطی و یا گذر زمان این نمای چوبی دچار تخریب ، از شکل افتادگی ، ایجاد لک ، پوسته شدن و … می شود. با تعمیر ترموود میتوان ظاهر مناسب و زیبایی اولیه نما را به دست آورد و برای مدت زمان طولانی تری از نمای خود استفاده کنیم.

تعمیرنمای ترموود

عواملی که موجب تخریب ترمووود می شود ؟

  • استفاده از مواد اولین نامرغوب :
    برخی از شرکت ها با استفاده از مواد اولیه که فاقد کیفیت و استاندارد کافی هستند اقدام به نصب چوب نما می کنند که معمولا این شرکت ها از دادن گارانتی خودداری می کنند.
  • نصب نادرست و غیر فنی چوب نما :
  • نصب ترمووود توسط افراد غیر متخصص موجب فرسودگی چوب ها می شود که در این مورد بایستی زیرسازی و شاسی کشی تعوض گردد که البته هزینه بیشتری نسبت به دیگر انواع بازسازی دارد.
  • عدم وجود جریان هوا و رعایت نکردن فشار وارد بر چوب ها: رعایت نکردن فشار وارد بر دو چوب در هنگام انقباض و انبساط موجب ایجاد ترک در چوب ها می شود که منجر به خساراتی می شود که تنها با تعویض کامل چوب نما قابل بازگشت است.
  • استفاده از رنگ نامرغوب : استفاده از رنگ های غیر استاندارد و نامناسب برای ترموود نیز یکی از دلایل نابودی چوب نما است. در این نمای چوبی باید از رنگ مخصوص استفاده شود تا آسیبی به نما وارد نشود.
  • عوامل محیطی :در اکثر مواقع عوامل محیطی همچون نور خورشید و رطوبت موجب ایجاد مشکلات در ترمووود می شود که این موارد غیر قابل اجتناب هستند و به همین دلیل تعمیر ترمووود باید در فواصل زمانی چند ساله به طور مرتب انجام شود.

برای تعمیر ترموود از چه ابزارای استفاده می شود ؟

• سمباده لرزان
• دستگاه ماشین پوست
• اسفنج متراکم
• Valtti Plus Kesto
• رنگ عایق

بازسازی نمای چوبی

نحوه تعمیر ترموود یا نمای چوبی

قبل از شروع فرایند تعمیر چوب محل باید به مدت دو روز در مقابل آفتاب باشد و به طور کامل خشک باشد.
در پروسه تعمیر در ابتدا با استفاده از ابزار سمباده زن لرزان و دستگاه ماشین پوست لایه سطحی چوب برداشته می شود تا روزنه های موجود روی چوب باز شود. این مرحله بایستی توسط متخصصین این حوزه انجام شود چرا که ایجاد هرگونه موج ، افتادن خش روی چوب و یا دیده شدن رگ های چوب ، مراحل بعدی را دچار مشکل خواهد کرد. در هنگام سمباده زدن تراشه های چوب در محیط پخش می شود که بایستی حتما از مکان پاکسازی شود.

در ادامه با استفاده از …. روی سطح چوب پوشانده می شود. این مواد برای بالا بردن استحکام و ماندگاری چوب با استفاده از اسفنج روی چوب به کار می رود. (در این مورد نباید از قلم مو استفاده شود چرا که پوشش آن به خوبی انجام نخواهد شد.) این مواد فنلاندی هستند و کاملا گیاهی هستند و از این جهت آثار سوء روی محیط طبیعی نخواهند داشت. در دو مدل 5 و 7 ساله عرضه می شوند و چوب را در برابر عوامل طبیعی مانند رطوبت و نور خورشید محافظت می کنند و همچون یک عایق برای چوب عمل می کند.

در صورتی که بخواهید ترموود شما پس از بازسازی مدت زمان بیشتری ظاهر و استحکام خود را حفظ کند می توانید از متخصصان ما بخواهید تا با استفاده از رنگ عایق نما ، آن را عایق کاری کنند تا به این ترتیب مدت زمان عمر مفید چوب نما افزایش یابد.

نمای ترموود

چرا شرکت ارتفاع کاران اورست

از جمله مزایای انجام بازسازی ترموود توسط شرکت اورست آن است که چوب نما زیبایی و جذابیت ابتدایی خود را باز می یابد. علاوه بر این استفاده از محصولات مرغوب و استاندارد توسط ما باعث می شود که عمر مفید ترموود افزایش یابد و عایق کاری انجام شده روی آن از پوسته شدن و دیگر عوامل تخریبی همچون اشعه ماوراء بنفش مصون باشد.
شرکت اورست با بهره گیری از سالها تجربه در حوزه خدمات ساختمانی و نما و حضور متخصصین این حوزه توانسته است بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه دارد که از جمله آن ها می توان به کیفیت بالا و قیمت مناسب اشاره کرد.

بازسازی ترمووود یکی از خدماتی است که توسط شرکت کار در ارتفاع اورست با هدف ارائه بهترین خدمات انجام می شود که شامل استفاده از بهترین مواد اولیه و استاندارد ، انجام تمام مراحل با صرف زمان و انجام فرآیند ها به طور کامل ، بهره گیری از حضور متخصصان این حوزه و به کارگیری تمام امکانات لازم از جمله عایق کاری به منظور استفاده حداکثری از چوب نما است.